Walnut Grove Farm

Extra Rhubarb

Sale price Price $3.99 Regular price Unit price  per 

Rhubarb is a fleeting crop, harvested in spring and sometimes again in fall.  It's sour, crunchy stalks become fruity and mouthwatering when cooked down with sugar or fruit.  The classic way to enjoy rhubarb is in a dessert like a pie or crumble, but we often create compotes for yogurt or even BBQ glazes for chicken thighs with rhubarb as well! 

1 pound